آیا دفاتر خدمات داتیس برتر در شهرستان ها نیز فعال است؟

در حال حاضر دفتر ارائه خدمات شرکت داتیس تجارت برتر خاورمیانه تنها در شهر تهران فعال می باشد و به زودی در سایر شهر ها نیز دفاتر خدمات گارانتی فعال خواهد شد.

سلام، من پیش از اینکه با شرکت شما آشنا بشم یک تلویزیون شیائومی از جایی دیگر تهیه کرده ام آیا ممکن است از خدمات گارانتی شما بهره مند شوم؟

سلام وقت بخیر، داتیس برتر صرفا شماره سریال های خود را تحت پوشش خدمات گرفته است با این حال در صورتی که در تهران هستید کارشناسان شرکت به محل شما اعزام خواهند شد و در صورت تایید کارشناسان با دریافت هزینه امکان فعال سازی گارانتی برای شما فراهم خواهد شد.

منظور از گارانتی تعویض دقیقا چیست؟

به منظور احترام به حقوق مشتریان عزیز برای اولین بار در ایران در صورتی که تامین قطعه مورد نیاز دستگاه شما بیشتر از 2 هفته زمان نیاز داشته باشد یک دستگاه جدید برای شما ارسال خواهد شد. (این امکان در حال حاضر صرفا برای دو محصول مانیتور و تلویزیون فعال است)

محصولات تحت پوشش خدمات داتیس برتر را باید از کجا تهیه کنم؟

محصولات داتیس برتر را به راحتی می توانید به صورت آنلاین از فروشگاه PB360.IR  تهیه نمایید.

در صورت بروز مشکل در تلویزیون چه مراحلی را باید طی کنم؟

ابتدا با دفتر خدمات گارانتی تماس بگیرید در صورت تایید کارشناسان محصول داتیس برتر، دستگاه خود را به آدرس مندرج در سایت ارسال نمایید و منتظر اطلاع از سمت پشتیبانان باشید. زمان بندی حل مشکل دستگاه ما نیز بستگی به مشکل مربوطه دارد در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد فورا اقدام و تعویض خواهد شد.